O mně Kurzy Z dopisů O waldorfských panenkách Obchodní podmínky Certifikát Kontakty
Česky English Deutsch Français По-русски
1

Hedvábí

Na této stránce naleznete materiál na „nuno filcování“ - hedvábné šifonové šály bílé i barevné, hedvábný česanec...

Hedvábný česanec (Maulber) se používá k předení, k filcování a je možné ho i barvit. Při filcování s vlnou vytváří hedvábí na povrchu zajímavou strukturu a zvláštní třpytivý lesk. Jelikož se hedvábí samo nehodí k filcování, musí se kombinovat s vlnou. Rozlišuje se mezi Maulbeer a Tusah hedvábí. Nejkvalitnější Maulber hedvábí pochází z chovů bource morušového. Má bílou barvu a zvláštní třpytivý lesk. Tussah hedvábí, známé také pod názvem plané hedvábí, má zlato žlutý lesk.

Nuno filcování je zvláštní technika, při které se mokrým filcováním vlna zaplstí s nějakou tkaninou např. s hedvábím, přičemž vlněná vlákna proniknou tkaninou. Čím více vlny se položí na tkaninu, tím více se tkanina při filcování srazí a vznikne vějířovité zvlnění. Šifón je velmi lehké a průsvitné hedvábí. Při nuno – filcování se vlna k šifónu rychleji přichytí než k jiným hedvábným tkaninám. Při této technice se používá také hedvábí pongee 05, hedvábný krep, organza, bavlna, len, vlna.

Waldorfské panenky
Šifonová šála - oranžová
objednací číslo.: sa001
Cena:
190,00 Kč
1
Copyright © 2005 - 2007 Lenka Indráčková
Copyright © 2005 graphic design Petra LARSEN petrala10@hotmail.com, Copyright © 2005 - 2007 web design Tomáš INDRÁČEK xindrt@seznam.cz