O mně Kurzy Z dopisů O waldorfských panenkách Obchodní podmínky Certifikát Kontakty
Česky English Deutsch Français По-русски

Filcování

V této kategorii naleznete různé materiály a pomůcky pro plstění, nuno filcování a další kreativní činnosti: hedvábné šifonové šály, velmi jemnou ovčí merino vlnu, barevnou ovčí vlnu, jehly na pstění, bublinkovou fólii, olivová mýdla...

Většina průmyslově vyráběných vlněných přízí je chemicky ošetřena (tzv. superwash). Tím se zabrání pozdějšímu zplstění textilie při praní i při nošení. Vlna na plstění takto ošetřena není. Využívá se její přirozené vlastnosti, kdy se působením tepla, vlhkosti a opakovaného mechanického tlaku vlněná vlákna propletou a zpevní a vytvoří pevnou textilii. Při použití mýdla nebo urychlovače plstění se proces filcování urychlí. Textilie se může mokrým plstěním srazit až o 40 %.

Kromě tohoto mokrého plstění existuje i filcování suché. Při něm se pomocí plstící jehly nabírají jednotlivá vlákna a opakovaným vpichováním se vlněné rouno zhušťuje – plstí.

Průměr jednotlivých vláken se měří v mikronech. Čím nižší číslo, tím je vlna jemnější. Super jemná vlna (australská) má 18 mikronů a hodí se na výrobky, které přijdou přímo na tělo.

Vlna je barvena v Německu dle norem Öko-Tex standard 100, které zaručují zdravotní nezávadnost.

Chcete li získat více informací, klikněte na fotografii níže.

obrázek podkategorie
Jihoamerická barevná ovčí vlna - merino, jemná
obrázek podkategorie
Australská barevná ovčí vlna - merino, velmi jemná
obrázek podkategorie
Ovčí vlna přírodní
obrázek podkategorie
Pomůcky a doplňky pro filcování
obrázek podkategorie
Hedvábí
Copyright © 2005 - 2007 Lenka Indráčková
Copyright © 2005 graphic design Petra LARSEN petrala10@hotmail.com, Copyright © 2005 - 2007 web design Tomáš INDRÁČEK xindrt@seznam.cz
TOPlist NAVRCHOLU.cz Valid CSS! Valid HTML 4.0!